Astra Construction Topper Winter Championships 2021

Results are final as of 14:16 on July 24, 2021

Overall

Sailed: 1, Discards: 0, To count: 1, Entries: 77, Scoring system: Appendix A
Rank 5 Digit sail number Sailor's Name (Last) Club Age category Fleet Gender R1 Total Nett
1st 48033 Liam Duggan RCYC MY 5.3 Male 1.0 1.0 1.0
2nd 48603 Daniel Palmer BYC MJ 5.3 Male 2.0 2.0 2.0
3rd 47583   WHSC MY 5.3 Male 3.0 3.0 3.0
4th 47716 Rowan MacSweeney RCYC MY 5.3 Male 4.0 4.0 4.0
5th 48615 Rian Collins RCYC MJ 5.3 Male 5.0 5.0 5.0
6th 47804 Julie O'Neill RCYC FY 5.3 Female 6.0 6.0 6.0
7th 48365 Riona McMorrow Moriarty TBSC FJ 5.3 Female 7.0 7.0 7.0
8th 48434 Max Passberger WHSC MY 5.3 Male 8.0 8.0 8.0
9th 47555 Max Tolan RCYC MY 5.3 Male 9.0 9.0 9.0
10th 47579 Sarah Clooney WHSC FY 5.3 Male 10.0 10.0 10.0
11th 47610 Sophia Cahill Holywood/ CSC FJ 5.3 Female 11.0 11.0 11.0
12th 47560 Adam Rossiter WHBTC MY 5.3 Male 12.0 12.0 12.0
13th 48119 Craig O'Neill RCYC MY 5.3 Male 13.0 13.0 13.0
14th 47352 James Coakley RCYC MY 5.3 Male 14.0 14.0 14.0
15th 47920 Eoin Byrne WHSC/RCYC MJ 5.3 Male 15.0 15.0 15.0
16th 45684 Rian O'Neill RCYC T42 4.2 Male 16.0 16.0 16.0
17th 48329 Calum Pollard County Antrim Yacht Club MJ 4.2 Male 17.0 17.0 17.0
18th 48670 Hugo Boyd BYC T42 4.2 Male 18.0 18.0 18.0
19th 46578 Fionn Lynch WHSC MY 5.3 Male 19.0 19.0 19.0
20th 47388 Joseph Robinson BYC MJ 5.3 Male 20.0 20.0 20.0
21st 43973 Julia McConnell WHSC FJ 5.3 Female 21.0 21.0 21.0
22nd 48455 Dan O'Leary RCYC MJ 5.3 Male 22.0 22.0 22.0
23rd 48867 Peter Doyle WHBTC MJ 5.3 Male 23.0 23.0 23.0
24th 47619 Isabelle Passberger WHSC FY 5.3 Female 24.0 24.0 24.0
25th 48674 Ella Fitzgerald NYC FY 5.3 Female 25.0 25.0 25.0
26th 48302 Shane Collins RCYC MJ 5.3 Male 26.0 26.0 26.0
27th 48353 Emily Macafee BYC FJ 5.3 Female 27.0 27.0 27.0
28th 46607 Matthew Plant WHSC MY 5.3 Male 28.0 28.0 28.0
29th 47584 Robert Jephson WHSC MY 5.3 Male 29.0 29.0 29.0
30th 48354 Katie Brow BYC FJ 5.3 Female 30.0 30.0 30.0
31st 46459 Conal Rowan LDYC MJ 5.3 Male 31.0 31.0 31.0
32nd 48873 Abbie Shorten RCYC MJ 5.3 Female 32.0 32.0 32.0
33rd 42521 Bobby Driscoll RNIYC/BYC/SLYC MJ 5.3 Male 33.0 33.0 33.0
34th 47218 Sean Holmes RCYC MY 5.3 Male 34.0 34.0 34.0
35th 48872 Sarah Kiely RCYC FY 5.3 Male 35.0 35.0 35.0
36th 48460 Eimear Quinlan WHSC FJ 5.3 Female 36.0 36.0 36.0
37th 48016 Ella O'Neill RCYC FY 5.3 Male 37.0 37.0 37.0
38th 46049 Emer Gilmartin LDYC FJ 5.3 Female 38.0 38.0 38.0
39th 44355 Isobel Larkin LDYC FJ 5.3 Female 39.0 39.0 39.0
40th 47140 Rebecca Woodroffe RCYC FY 5.3 Female 40.0 40.0 40.0
41st 46413 Briam Carroll MYC/RIYC MJ 5.3 Male 41.0 41.0 41.0
42nd 45308 Anna Furno LDYC FY 5.3 Female 42.0 42.0 42.0
43rd 20965 Eimear Keogh LDYC FJ 5.3 Female 43.0 43.0 43.0
44th 48801 Rory Pollard County Antrim Yacht Club MJ 5.3 Male 44.0 44.0 44.0
45th 47639 Muireann FitzPatrick RCYC FY 5.3 Female 45.0 45.0 45.0
46th 43147 Isabel Nixon Ballyholme Yacht Club FJ 5.3 Female 46.0 46.0 46.0
47th 48187 Fionn Daly RCYC MJ 5.3 Male 47.0 47.0 47.0
48th 43991 Sam Kelleher RCYC T42 4.2 Male 48.0 48.0 48.0
49th 48608 Mark Cullinan RStGYC MY 5.3 Male 49.0 49.0 49.0
50th 46714 Ava McCarthy Galway City Sailing Club FJ 5.3 Male 50.0 50.0 50.0
51st 48005 Max Sweetman WHSC MJ 5.3 Male 51.0 51.0 51.0
52nd 46105 Vicky McDonnell RCYC FY 5.3 Female 52.0 52.0 52.0
53rd 48432 Olann Kavanagh Courtown MY 5.3 Male 53.0 53.0 53.0
54th 45362 Andrew Kingston RCYC MY 5.3 Male 54.0 54.0 54.0
55th 25924 Devon O 'Meara WHSC FY 5.3 Female 55.0 55.0 55.0
56th 47801 Daisy Walsh RCYC FJ 5.3 Female 56.0 56.0 56.0
57th 47100 Rory Cormican Galway City Sailing Club MJ 5.3 Male 57.0 57.0 57.0
58th 44650 Sam Plunkett LDYC MJ 5.3 Male 58.0 58.0 58.0
59th 47266 Ewan Ó Murthuile LDYC MJ 5.3 Male 59.0 59.0 59.0
60th 42471 Eva McDonough Ballyholme yacht club FY 5.3 Female 60.0 60.0 60.0
61st 45478 Fionn Ahern Courtown Sailing Club MY 5.3 Male 61.0 61.0 61.0
62nd 37228 Dan Fleming Courtown Sailing Club MJ 5.3 Male 62.0 62.0 62.0
63rd 48452 Ciara McMahon MYC/HYC FJ 5.3 Female 63.0 63.0 63.0
64th 48449 Cathal McGrath Galway City Sailing Club MY 5.3 Male 64.0 64.0 64.0
65th 47803 Grace Keating LDYC FJ 5.3 Male 65.0 65.0 65.0
66th 48013 Cormac Byrne Strangford Sailing Club/ BYC MJ 5.3 Male 66.0 66.0 66.0
67th 48190 Reuben Florisson Galway City Sailing Club MY 5.3 Male 67.0 67.0 67.0
68th 45499 George Turkington Coleraine Yacht club MJ 5.3 Male 68.0 68.0 68.0
69th 47721 Zoe Rock RCYC FJ 5.3 Female 69.0 69.0 69.0
70th 48657 Ava Halpin Galway City Sailing Club FY 5.3 Female 70.0 70.0 70.0
71st 46350 Oisin Rowan LDYC MJ 5.3 Male 71.0 71.0 71.0
72nd 45526 Hunter Reddy BYC MJ 5.3 Male 72.0 72.0 72.0
73rd 44321 Mena Sweetman WHSC T42 4.2 Female 73.0 73.0 73.0
74th 47724 Oscar Flynn LDYC T42 4.2 Male 78.0 RET 78.0 78.0
74th 47951 Susie Durand LDYC FY 5.3 Female 78.0 DNF 78.0 78.0
74th 42522 Tom Driscoll RNIYC/BYC/SLYC T42 4.2 Male 78.0 DNC 78.0 78.0
74th 47840 Aoife O'Driscoll RCYC FY 5.3 Female 78.0 DNC 78.0 78.0



Sailwave Scoring Software 2.28.2
www.sailwave.com